BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME

 
 
 
 
Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme, aracın kaporta aksamları üzerinde meydana gelen ve boyanın zarar görmediği göçüklerin, aracın orijinal boyasına zarar vermeden düzeltilerek eski haline getirilmesi tekniğidir.

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme tekniği sayesinde aracın orjinal hali bozulmaz, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz. Düzeltme işleminden etkili bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki sacın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir. Daha önce hasar görmüş, macun olmuş boyanmış saç veya alüminyum alaşımlı paneller üzerindeki göçüklerin giderilmesinde bu onarım tekniği kullanılmaz. Böyle durumlarda macunun ve boyanın çatlama ihtimali çok yüksektir. Boyasız kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel aletlerle ulaşılır dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir. Dünyada üretilen araçların panel arkalarına ulaşılabilme % 85-90 oranındadır.

Ulaşılamayan veya arkası kapalı olan (kapı direkleri, arka çamurluk vs.) bölgelerdeki kaporta göçükleri yüksek oranda düzeltilebilirler. Onarımı “Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme” tekniği ile yapılamayan kaporta göçükleri geleneksel yöntemlerle düzeltilip, boyanmak durumundadırlar.


5 cm çapında bir göçüğün düzeltme süresi, bulunduğu konuma bağlı olarak, ortalama 30-45 dakikadır.
 
 
 
ÖNCESİ
 
 
 
 
SONRASI
 
 
 
 
 
 
ÖNCESİ
 
 
 
 
SONRASI
 
 
 
 
 
 
ÖNCESİ
 
 
 
 
SONRASI
 
 
 
 
 
 
ÖNCESİ
 
 
 
 
SONRASI
 
 
 
 
 
 
ÖNCESİ
 
 
 
 
SONRASI